MIEJSCE DLA RODZIN

WYGODA I WYPOCZYNEK

RELAKS I ZABAWA

SMACZNE DOMOWE POSIŁKI


 

 Podhale warto poznać od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Polecamy Państwu:

* Karczma Regionalna BACA,

* Restauracja zajazd U Teremulki,

* Restauracja Polana,

* Karczma Rąbanica,

* Karczma Muzykancko.

 

Poronin to jedna z piękniejszych miejscowości Podtatrza. Ze względu na walory klimatyczne i przyrodnicze jest idealnym miejscem do czynnego i biernego wypoczynku.Ma on charakter rolniczy i turystyczny, pozwalający na bezpośrednie obcowanie z pięknem natury i kulturą wsi podtatrzańskiej. Wzniesienia i stoki Galicowej Grapy są doskonałym terenem do uprawiania turystyki spacerowej, zaś zimą  narciarstwa zjazdowego oraz narciarstwa śladowego.Bliskość Tatr pozwala na uprawianie turystyki wysokogórskiej.Blisko stąd do Zakopanego - 6 km, Morskiego Oka - 27 km, w Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, do Niedzicy z dwoma zamkami, na Spływ Przełomem Dunajca - 40 km, na Słowację - 17 km.W odległości 300 m znajduje się centrum wsi, kościół, poczta, apteka, centrum handlowe i gastronomiczne.W pobliżu 200  m znajduje się również przystanek autobusowy, sklep spożywczy, karczma regionalna oraz dworzec PKP.

Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa. Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami: 


* Termy Białka Tatrzańska
* Termy Bukowina Tatrzańska

* Aqua Park Zakopane
  * Termy Chochołowskie
* Termy Szaflary
* Gorący Potok

Tatry to przede wszystkim białe szaleństwo. W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń.

 

* Wyciąg narciarski Stasikówka

* Stacja narciarska Harenda

* Stacja narciarska Suche

* Polana Szymoszkowa

* Wyciąg narciarski Toko-Land

* Wyciąg narciarski Galica

DOM WYPOCZYNKOWY GALICA

ul. Gut-Stapińskiej 14

34-520 Poronin

tel  18 20 745 49

kom. +48 607 680 167,  +48 665 581 371